Aktuálne ceny: Cena zlata 2070.44 USD/oz   Cena striebra 25.456 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Yale 1 Oz 2019
Posledný kus!

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Yale 1 Oz 2019

20:26
posledná aktualizácia ceny
005485
kód produktu
2 809,65 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

Skladom

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Yale Beaufort - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) z 99,99 % rýdzeho zlata, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa v roku 2019, je siedmou mincou zo série "The Queen's Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, Sokola Plantagenetovcov, Čierneho býka vojvodov z Clarence, Yalea Beauforta, Bieleho leva Mortimera, Bieleho psa Richmonda, Červeného draka Walesu, Jednorožca Škótska a Bieleho koňa Hannoveru.

Na reverze mince je vyobrazený Yale, mýtické zviera, ktoré drží erb lady Margaret Baufortovej - štít rozdelený na polovicu s prepadliskom a korunou uprostred. Na rube je nápis "YALE OF BEAUFORT", hmotnosť "1 oz", rýdzosť "FINE GOLD, 999,9", rok vydania "2019" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen's Beasts je séria desiatich sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford na počesť korunovácie Alžbety II. v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Yale je mýtické zviera, ktoré je podľa opisu podobné antilope alebo koze, veľké ako hroch, s chvostom slona a čeľusťami diviaka. Yale z Beaufortu má biele a zlaté sfarbenie a stočené rohy. Yale ako heraldický odznak zdedil Henrich VII. po svojej matke, lady Margaret z Beaufortu. Zohrala hlavnú úlohu vo vojne ruží a jej postavenie hlavy matriarchátu Tudorovcov dodalo zvieraťu prestíž a symbolický význam - eleganciu, rozhodnosť a silu.

Na averze je zobrazený portrét kráľovnej Alžbety II, ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Za ním nasledujú iniciály umelca "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Emisia:
2019
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Séria:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.2.192

Holoubek koncern