Aktuálne ceny: Cena zlata 2329.33 USD/oz   Cena striebra 31.429 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Lion 1 Oz 2016

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Lion 1 Oz 2016

08:30
posledná aktualizácia ceny
003830
kód produktu

Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Lev - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) z najkvalitnejšieho zlata rýdzosti 99,99 %, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa v roku 2016, je prvou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, Sokolovi Plantagenetovcov, Čiernemu býkovi vojvodov z Clarence, Jalovi z Beaufortu, Bielemu levovi Mortimerovcov, Bielemu psovi Richmondovcov, Červenému drakovi Walesanov, Jednorožcovi Škótov a Bielemu koňovi Hannoverovcov.

Na reverze mince je zobrazený revúci lev s kráľovskou korunou na hlave. Predná tlapa drží štvrtený štít erbu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska - tri kráčajúce leopardy ako znak Anglicka, červeného leva v skoku ako znak Škótska a harfu ako znak Severného Írska. Obrubu mince dopĺňa nápis "LION OF ENGLAND", hmotnosť "1 oz", rýdzosť "999,9 FINE GOLD", rok vydania a iniciály autora "JC".
The Queen's Beasts je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Lev je tradičným symbolom odvahy a sily, hrozivým a zároveň elegantným zvieraťom, jedným z najstarších a najpoužívanejších heraldických zvierat. Prvý záznam o jeho použití v Anglicku pochádza z roku 1127. Modrý štít zdobený malými zlatými levmi daroval Henrich I. Geoffroyovi V. z Anjou, ktorý sa oženil s jeho dcérou Matildou, jedinou dedičkou anglického kráľa. Geoffroy sa stal zakladateľom rodu Plantagenetovcov. Názov rodu bol odvodený od vetvičky žeruchového kríka (francúzsky Planta genetae), ktorú Geoffroy nosil ako odznak na svojej prilbe. Jeho syn Henrich II. bol v roku 1154 korunovaný za prvého anglického kráľa z dynastie Plantagenetovcov a v jeho erbe sa nachádzal anglický lev - zlatý lev v skoku na červenom poli. Súčasný erb Anglicka, tri kráčajúce levy (leopardy), pochádza z obdobia vlády kráľa Richarda I. Levie srdce, syna Henricha II. a Geoffroyovho vnuka.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od rovnakého autora ako na reverze mince s nápisom "ELIZABETH II. D´G´REG´F´D" a nominálnou hodnotou "100 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Autor:
Jody Clark
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Séria:
Queen's Beasts
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Krajina pôvodu:
Veľká Británia

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
44.211.117.197

Holoubek koncern