Aktuálne ceny: Cena zlata 1709.14 USD/oz   Cena striebra 20.871 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Britannia 1 Oz

Strieborná investičná minca Britannia 1 Oz

12:56
posledná aktualizácia ceny
001270
kód produktu
35,85 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Dočasne nedostupné
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
Aktuálna výkupná cena
20,25 EUR

Nabídnout pro výkup

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."


Britannia

Strieborná investičná minca Britannia, razená Britskou kráľovskou mincovňou (The Royal Mint) od roku 1997, je veľmi obľúbenou investičnou aj zberateľskou mincou. Razila sa od roku 1997 v rýdzosti ,958, alebo 95,8% najčistejšieho striebra, 4,2% medi a v hmotnostiach 1/10 Oz, 1/4 Oz, 1/2 Oz a 1 Oz. Uncová minca vážila presne 32,454 g a obsahovala plnú hmotnosť unce (1 Oz - 31,1 g) rýdzeho striebra.

Od roku 2013 sa Britská kráľovská mincovňa rozhodla prerušiť túto tradíciu rýdzosti britských mincí a prvýkrát v histórii razí mince Britannia v rýdzosti najčistejšieho 99,9% striebra v čistej hmotnosti 1 unce (31,1 g).

V roce 2021 přistoupila Britská královská mincovna z důvodu zvýšení bezpečnosti proti padělání k dalším ochranným prvkům. Gilošové paprsky na pozadí nahradil propracovaný vlnový vzor. Technologie pikosekundového laseru vytváří iluzi pohybu při natáčení mince. Na lemu určujícím přechod mezi hlavním motivem Britannie a okružím se opakuje laserem leptaný mikrotextový nápis "DECUS ET TUTAMEN“. V levé dolní části je umístěn vnitřní kruh ukrývající latentní bezpečností motiv (trojzubec/visací zámek). Štít Britannie vyplňují jemné linky.

Lícna strana tradične portrétuje kráľovnú Alžbetu II. hľadiacu vpravo, od Iana Rank-Broadlyho. Portrét obklopujú nápisy "ELIZABETH'II'D'G", "REG'FID'DEF", nominálna hodnota a pod ním sú umiestnené iniciály autora "IRB". Od roku 2016 britská kráľovská mincovňa zaradila portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka, ktorý je piatym a definitívnym portrétom kráľovnej, obklopený nápismi "ELIZABETH'II'D'G", "REG'F'D" a nominálnou hodnotou, pod ním sú umiestnené iniciály autora J.C.

Rub zobrazuje ženu v helme, ktorú obklopuje nápis "FINE SILVER BRITANNIA", hmotnosť (slovom) a rok dražby (motív je rôzny - podľa roku vydania, napr. stojaca postava ženy s trojzubcom a štítom, žena s trojzubcom a konský záprah...). Celý motív je tradične ohraničený cimburím, ktoré znázorňuje jednotu. Autorom Britannie je uznávaný sochár Philip Nathan.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Britské dni pre investíciu

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31.10 g
Nominál:
2 GBP
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Veľká Británia
Série:
Britannia
Autor:
Philip Nathan/Jody Clark
Hrana:
vrúbkovaná
Průměr:
39 mm
Síla:
3 mm
Mincovna:
Royal Mint

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.199.4

Holoubek koncern