Aktuálne ceny: Cena zlata 2328.24 USD/oz   Cena striebra 30 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Kangaroo Klokan 1 Oz

Strieborná investičná minca Kangaroo Klokan 1 Oz

17:22
posledná aktualizácia ceny
003218
kód produktu
45,00 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Vypredané
-
+


Aktuálna výkupná cena
25,30 EUR

Nabídnout pro výkup
Na získanie VIP kúpnej ceny je potrebné predložiť faktúru za zakúpený tovar od našej spoločnosti.
VIP výkupná cena
26,19 EUR

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."

Austrálsky klokan v striebornej farbe

Investičné strieborné mince s motívom klokana, známe ako Australian Kangaroo z mincovne Perth Mint, razené v absolútnej rýdzosti 99,99% striebra s hmotnosťou 1 oz od roku 2015 , patria medzi najobľúbenejšie investičné produkty na svete.

Na reverze mince sa nachádza ikonický motív Stuarta Devlina "Červený klokan". Zobrazuje červeného klokana v skoku na pozadí štylizovaných slnečných lúčov. Návrh bol prvýkrát použitý v roku 1989 pri emisii zberateľských zlatých mincí a o rok neskôr sa stal prvým v dlhom rade "zlatých investičných klokanov". Na rube mince je uvedený názov mince "AUSTRALIAN KANGAROO", rok vydania a údaje o hmotnosti a rýdzosti "1 oz 9999 SILVER". Obsahuje značku mincovne "P", ako aj malý bezpečnostný prvok. Do mince je technikou mikrolaseru vyryté písmeno "A" symbolizujúce prvé písmeno v slove Austrália, ktoré je viditeľné len pod lupou, čo ešte viac sťažuje falšovanie tejto mince.

Na lícnej strane mince je portrét oficiálnej hlavy štátu. Počnúc rokom vydania 2024 je to podobizeň Karola III. s nápisom "CHARLES III", ktorá nahradila vyobrazenie Alžbety II. s nápisom "ELIZABETH II". V opise sa zhodne uvádza názov štátu "AUSTRÁLIA" a nominálna hodnota. Mince razené v období po smrti panovníčky do konca roka 2023 obsahujú aj roky jej vlády "1952 - 2022". Výmena panovníkov na lícnej strane mincí sa riadi historickou konvenciou, pričom pohľad kráľa smeruje doľava, oproti napravo hľadiacej Alžbete II.

Minca má štatút austrálskeho zákonného platidla.


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Perth Mint Kangaroo Strieborné investičné mince - množstevné zľavy

Špecifikácia produktu

Autor:
Dr Stuart Devlin/Ian Rank-Broadley, Jody Clark
Mincovňa:
Perth Mint
Priemer:
40,6 mm
Séria:
Australian Kangaroo
Hmotnosť:
31,107 g (1 Oz)
Nominálna:
1 AUD
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Austrália

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.28.227.63

Holoubek koncern