Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Wiener Philharmoniker 1 Oz

Strieborná investičná minca Wiener Philharmoniker 1 Oz

12:53
posledná aktualizácia ceny
000454
kód produktu
33,20 EUR
vrátane DPH
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
Aktuálna výkupná cena
20,09 EUR

Nabídnout pro výkup

Pozrite si produkt

Podrobný popis

"Pri týchto minciach nerozlišujeme motív na minci a ročník emisie. V prípade Vášho záujmu o daný motív alebo konkrétny ročník mince, overte si prosím dostupnosť telefonicky na našej predajni."


Wiener Philharmoniker

Najobľúbenejšia európska strieborná investičná minca Wiener Philharmoniker razená rakúskou mincovňou MÜNZE Österreich AG je v dnešnej dobe jedna z najžiadanejších. Jej razba bola zahájená v roku 2008. Minca je razená z vysoko rýdzeho striebra 999/1000 a jej hodnota drahého kovu výrazne prevyšuje jej uvádzanú nominálnu hodnotu. 

Thomas Pesendorfer, hlavný rytec rakúskej mincovne, vytvoril v roku 1989 návrh lícnej aj rubovej strany pre nové zlaté investičné mince Wiener Philharmoniker. Už v nasledujúcom roku sa stali najpredávanejšími investičnými mincami v Európe a druhé najpredávanejšie na svete. S rovnakým motívom nasledovali v roku 2008 investičné mince zo striebra a v roku 2016 z platiny.

Minca na svojom rube nesie výber deviatich hudobných nástrojov symfonického orchestra - štyri husle, violončelo, fagot, harfa a lesný roh. V hornej časti mince je v opise uvedený nápis "WIENER PHILHARMONIKER" a pod ním názov kovu "SILBER".

Líce zobrazuje Veľký organ v Zlatej sále viedeňského Musikvereinu, sídla Viedeňskej filharmónie, a nápisy "REPUBLIK ÖSTERREICH", "1 UNZE FEINSILBER", nominálnu hodnotu a rok vydania.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Rakúsko

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31,103 g
Nominál:
1,50 EUR
Ryzost:
999/1000 Ag
Síla:
3,2 mm
Autor:
Thomas Pesendorfer
Mincovna:
MÜNZE Österreich AG
Průměr:
37 mm
Série:
Wiener Philharmoniker
Země původu:
Rakúsko

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.239.129.91

Holoubek koncern