Aktuálne ceny: Cena zlata 2029.66 USD/oz   Cena striebra 23.886 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné zlaté mince     Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Griffin 1 Oz 2017

Zlatá investičná minca The Queen´s Beasts The Griffin 1 Oz 2017

08:36
posledná aktualizácia ceny
004080
kód produktu
2 879,85 EUR
oslobodené od DPH
Platba kartou u tohto produktu nie je možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+


Dostupnosť na predajniach

NIE JE SKLADOM

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Beasts - Griffin - 1 Oz

Zlatá investičná minca s hmotnosťou 1 Oz (31,21 g) z 99,99 % rýdzeho zlata, ktorú vydala britská kráľovská mincovňa na rok 2017, je druhou mincou zo série "The Queen´s Beasts", ktorá je venovaná desiatim heraldickým zvieratám kráľovnej Alžbety II - levovi Anglicka, gryfovi Eduarda III, Sokol Plantagenetov, Čierny býk vojvodov z Clarence, Jal z Beaufortu, Biely lev Mortimerov, Biely pes Richmondov, Červený drak Waleský, Jednorožec škótsky a Biely kôň Hannoverský.

Na reverze mince je zobrazený gryf Eduarda III. držiaci v pazúroch štít s vyobrazením veže Windsorského hradu s kráľovskou štandardou - rodiskom Eduarda III. Vežu lemujú dve dubové ratolesti pod kráľovskou korunou. Okraj mince dopĺňa nápis "GRIFFIN OF EDWARD III", hmotnosť "1 oz", rýdzosť "FINE GOLD, 999,9", rok vydania "2017" a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen's Beasts je séria desiatich heraldických sôch, ktoré vytvoril sochár James Woodford na počesť korunovácie kráľovnej v roku 1953. Ich štylizovanú podobu pre sériu mincí vytvoril talentovaný rytec Jody Clark.
Gryf je mýtické zviera, zobrazené ako tvor s trupom, zadnými nohami a chvostom leva a hlavou, krídlami a pazúrmi orla. Predstavoval odvahu a silu v kombinácii s rozvahou, ostražitosťou a rýchlosťou. Griffin bol úzko spojený s Eduardom III., ktorého podobizeň bola na jeho súkromnej pečati. Eduard III. pochádzal z rodu Plantagenetovcov a bol jedným z najvýznamnejších anglických kráľov stredoveku. Jeho nároky na francúzsky trón boli zámienkou na storočnú vojnu, v ktorej Anglicko stratilo takmer všetky územia, ktoré vo Francúzsku ovládalo.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od rovnakého autora ako na reverze mince s nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "100 POUNDS".


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria The Queen´s Beasts - investičné mince

Špecifikácia produktu

Emisia:
2017
Mincovňa:
Royal Mint
Priemer:
32.69 mm
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnosť:
31,21 g (1 Oz)
Nominálna:
100 GBP
Rýdzosť:
999,9/1000 Au
Séria:
Queen's Beasts

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.206.13.203

Holoubek koncern