+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Aktuality

 

Putovná výstava Slovenské eurové mince

Autor: ČNB

Dnes (13. novembra 2008) bola vo Vlastivednom múzeu v Trebišove (kaštieľ) otvorená putovná výstava Slovenské eurové mince - výstava výtvarných návrhov slovenských strán eurových mincí.

Výstavu slávnostne otvoril viceguvernér NBS Viliam Ostrožlík a primátor mesta Trebišov Vladimír Anďal.

Putovná výstava Slovenské eurové mince návštevníkom predstaví okrem základných faktov, týkajúcich sa Európskej únie a eurozóny aj súbor najzaujímavejších nerealizovaných návrhov na slovenské eurové mince od popredných slovenských výtvarníkov a tiež víťazné výtvarné návrhy budúcich slovenských eurových mincí.

Výstava je určená predovšetkým širokej verejnosti, pričom je koncipovaná tak, aby uspokojila aj záujemcov z radov odborníkov - numizmatikov, historikov a pedagogických pracovníkov. Výstava bola od roku 2006 inštalovaná v štrnástich mestách na Slovensku a vo Varšave bola inštalovaná spolu s podobnou výstavou centrálnej banky Slovinska pod názvom Slovinsko 2007 - Slovensko 2009.

Výstava Slovenské eurové mince bude v priestoroch Vlastivedného múzea (kaštieľ, ul. M. R. Štefánika 257) v Trebišove prístupná verejnosti od 13. novembra 2008 do 14. decembra 2008. Spolu s ňou bude v priestoroch trebišovského múzea inštalovaná aj výstava Koruna na Slovensku, ktorá bude mapovať dejiny doterajšej meny na dnešnom území Slovenska.

Výstava je otvorená v pracovných dňoch od 7.30 h do 15.30 h a v nedeľu od 14.00 h do 17.00 h.

Jana Kováčová
hovorkyňa NBS

Staršie aktuality


Archív aktualít